Guide

39D: Uafhængig forespørgselsguide og demo

Denne uafhængige guide identificerer forespørgslen 39D og domænet 39d.info uden at etablere en specifik operatør, licens, app eller tilknytning. Dens identitet er ubekræftet.

Spil det gratis demo
Gratis demospil

Den originale Euclidean Remainder Volume Claim-demo bruger denne guides virtuelle-coin-taske og præcise regler. Den certifierer eller reproducerer ikke et eksternt produkt.

Om denne guide

Et navn, et lignende domæne eller en søgeresultatplacering etablerer ikke en officiel tjeneste. Denne guide forklarer sin egen originale demo; den påstår ikke uafhængig ekstern forretningsverifikation.

Demomekanikker: euclidean remainder volume Claim

Demoen kører på en specifik matematisk model:

  • Trin: 12 uafhængige, retfærdige binære trin afslører tre 4-bit blokke.
  • Afkodning: Hver blok afkodes som 0..15, derefter øges med 1 for at opnå heltallene a, b og c (hver 1..16).
  • Scorefunktion: Belønningspointene er produktet af de tre divisionsrester, minus det globale minimum nul.
  • Rå terminalstatistik: Produktet af (a modulo b), (b modulo c) og (c modulo a).
  • Belønningsvægt: Forudvalgt som lineær, kvadreret eller kubisk.
  • Brutto-kurs: 0,97 gange den betingede forventede terminale vægt divideret med den oprindelige forventede terminale vægt. Kurser kan stige, falde eller blive nul.

Opnævning: Manuel indsamling eller forudindstillede første-krydsningstærskler (1,25, 1,75, 2,5). Nul opløses før udbetaling. Det sidste trin 12 indsamler den overlevende nuværende kurs.

Tegnebog & Vedvarende

Demotegnebogen gemmes i browserens localStorage.

  • Startbalance: 1000 virtuelle mønter.
  • Gendannelse: Manuel gendannelse kun ved inaktivitet indstiller balancen til præcis 1000, hvis den er under 10 under inaktivitet. Den tilføjer ikke mønter eller genopfylder automatisk under spillet.
  • Brøkdelig overførsel: Vedvarer i localStorage på tværs af opnævning, påfyldning og genindlæsning. Påfyldning sletter den ikke.
  • Genindlæsning: En uafsluttet runde slutter uden refusion, udbetaling eller fortsættelse. Den indfangede indsats forbliver trukket fra. Kontrollerne nulstilles til standardindsats (20) og forudindstilling.

Betjening og tilstande

  • Indsatser: Vælgbart til 10, 20, 50 eller 100 spillemønter (standard 20).
  • Låsning: Indstillinger, gendannelse og start af en ny runde er låst, mens en runde er aktiv.
  • Auto-samling: Fra eller indstillet til 1,25, 1,75 eller 2,50. En tidligere krydset auto-tærskel udløses før en senere nul-hændelse; en quote-nul har forrang ved samme hændelse.

Matematiske beviser og RTP

Simulerede målinger understøtter observationerne, men er ikke den matematiske udbetalingslov. Den forventede brutto RTP er 97% for de endelige samlingspolitikker; at opgive en runde garanterer ikke denne returnering.

ModePolicyMeasured RTPStd Error %
LinearManual Step 696.80%0.11%
LinearTerminal 1296.92%0.24%
LinearFirst-Cross 1.2596.88%0.07%
LinearFirst-Cross 1.7597.06%0.11%
LinearFirst-Cross 2.5096.96%0.13%
SquaredManual Step 697.05%0.16%
SquaredTerminal 1297.03%0.39%
SquaredFirst-Cross 1.2596.91%0.08%
SquaredFirst-Cross 1.7596.92%0.11%
SquaredFirst-Cross 2.5097.18%0.14%
CubedManual Step 697.15%0.18%
CubedTerminal 1296.59%0.50%
CubedFirst-Cross 1.2597.12%0.09%
CubedFirst-Cross 1.7597.11%0.09%
CubedFirst-Cross 2.5096.88%0.14%

Privatliv og lagring

Samlet saldo for hele mønter, inklusive nul, og separat brøkdel overføres og gemmes i browserens localStorage. Det at slette cachelagrede filer alene behøver ikke at fjerne denne lagring. En genindlæsning genindstiller indsats til 20, Linear og auto fra; en afbrudt, fanget indsats refunderes ikke, betales ikke eller genoptages ikke.

Siden anmoder om Google Fonts stylesheets og skrifttypefiler. Den inkluderer Statinside-statistikscriptet til konto 44 og en noscript-billedanmodning. De fulde behandlings- og opbevaringspraksisser for disse tjenester er ikke fastlagt her.

Manglen på konto- eller betalingskontrol betyder ikke, at der er anonymitet, ingen sporing eller ingen salg af data. Denne guide etablerer ikke en ekstern virksomheds privatlivspolitik eller giver en sikkerhedsgaranti.

Ofte stillede spørgsmål

Er 39D en verificeret udbyder?

Nej. Identiteten er ikke verificeret, bortset fra individuelt gennemgåede fakta fra primære kilder. Der antages ikke, at der er en ekstern platform, licens eller officiel app.

Hvordan gendannes tegnebogen?

Manuel gendannelse indstiller saldoen til præcis 1000, når den er inaktiv og under 10. Den genopfylder ikke automatisk eller tilføjer mønter under en runde.

Hvad sker der, hvis jeg genindlæser midt i en runde?

Den fangede indsats forbliver trukket fra. Den ufærdige runde slutter uden refusion eller fortsættelse. Kontrollerne nulstilles til standardindstillingerne.